детски дрехи

Афиш 7 дневен

"Влюбеният Шекспир" - спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров"

Начало - 19.10.2017    Край - 19.10.2017

Романтична драма по сценария на Марк Норман и Том Стопард, сценична адаптация Ли Хол.

Режисьор Пламен Марков

Основна сцена, 19,00 часа.


"Чешити" - комедия по Чудомир

Начало - 19.10.2017    Край - 19.10.2017

Драматизация и постановка: Невена Митева
С участието на: Велислава Маринкова, Силвия Боева, Надежда Петкова, Елизабет Попова, Магдалена Славчева и др.

Фестивлен комплекс, зала 1, 19,00 часа.

Творческа вечер на Владимир Зарев

Начало - 19.10.2017    Край - 19.10.2017

Среща с Владимир Зарев в книжарница "Хермес", 18,00 часа.

"Принцесата и жабокът" - спектакъл за деца

Начало - 19.10.2017    Край - 19.10.2017

Авторски спектакъл на Велислава Маринкова и Ангел Калев
С участието на: Велислава Маринкова, Ангел Калев, Силвия Боева

Фестивален комплекс, зала 1, 16,00 часа.

"Непредвидени събития" - филм на Хосе Корбачо и Хуан Крус

Начало - 19.10.2017    Край - 19.10.2017

Участват: Роберто Аламо, Роси де Палма, Ернесто Алтерио

Фестивален комплекс, зала 6 20,00 часа.

19 октомври, 20,00 часа.

"Перфектни непознати" - филм на Паоло Дженовезе

Начало - 19.10.2017    Край - 19.10.2017

В ролите: Джузепе Батистон, Анна Фолиета, Марко Джалини, Едоардо Лео, Валерио Мастандреа, Алба Рорвахер, Кася Смутняк

Фестивален комплекс, зала 6, 18,00 часа.

17 и 19 октомври

"Вездесъщият" - филм на Илиян Джевелеков

Начало - 19.10.2017    Край - 26.10.2017

С участието на: Велислав Павлов, Теодора Духовникова, Весела Бабинова, Анастасия Лютова, Тони Минасян, Михаил Мутафов, Борис Луканов, Ирмена Чичикова, Валери Рангелов, Мария Славчева, Георги Стайков.

Фестивален комплекс

20, 22 и 26 октомври- зала 1 - 18 ч., 20 ч.
19 октомври - зала "Европа" - 20.30 ч.

Кино-литературен фестивал Синелибри 2017

Начало - 19.10.2017    Край - 22.10.2017

Фестивален комплекс

19 октомври, зала "Европа" - 19 ч.

"Измамените" - филм на САЩ,

Режисьор София Копола
В ролите: Никол Кидман, Колин Фарел, Ел Фанинг, Кирстен Дънст

20 октомври, зала "Европа" - 19 ч.

"Изгубеният град Z" - филм на САЩ,

Режисьор Джеймс Грей
В ролите: Чарли Хънам, Том Холанд, Сиена Милър, Робърт Патинсън, Едуард Ашли
21 октомври, зала "Европа" - 19 ч.

"Фортуната" - филм на Италия,

Режисьор Серджо Кастелито
В ролите: Джасмин Тринка, Стефано Акорси, Емануела Аурици, Алесандро Борги, Едоардо Пеше, Хана Шигула
22 октомври, зала "Европа" - 19 ч.

"Братовчедка ми Рейчъл" - премиерен филм на САЩ, Великобритания

Режисьор Роджър Мичел
В ролите: Рейчъл Уайз, Сам Клафлин, Холидей Грейнджър, Йън Глен, Андрю Нот, Попи Лий Фрайър

Изложба на Ангел Станев

Начало - 19.10.2017    Край - 23.10.2017

Изложба скулптура на Ангел Станев в Галерия 8.

Откриване: 28 септември, 18,00 часа.

"Преображения" - юбилейна изложба по случай 110-годишнината от рождението на Янко Маринов

Начало - 19.10.2017    Край - 25.10.2017

Представителна юбилейна изложба живопис по случай 110 години от рождението на художника Янко Маринов (1907-2001).

Градска художествена галерия

Откриване: 11 октомври, 18,00 часа.

Изложба на Симо Борисов и Тони Тодоров

Начало - 19.10.2017    Край - 31.10.2017

Изложба живопис и скулптура на Тони Тодоров и Симо Борисов в Галерия Le Papillon.

Откриване: 11 октомври, 18,00 часа.

Международен форум за безпредметно изкуство "Ортогонал"

Начало - 19.10.2017    Край - 21.10.2017

Международен форум за безпредметно изкуство "Ортогонал" гостува в Contemporary Space.

Участват автори от 7 страни с живопис, рисунки и анимация, конкретна поезия, скулптура и фотография.

Откриване: 28 септември, 19,00 часа.

"Претоплена супа" - изложба

Начало - 19.10.2017    Край - 13.11.2017

Изложба с участието на Дария Василянска, Кина Петрова, Милко Божков, Кокимото, Стефка Георгиева, Биляна Рубинова, Росен Донев, Сашо Анастасов, Владимир Попов, Кирил Златков, Александър Георгиев, Пламен Монев, Маргаршта Войнова, Пламен Аврамов, Мария Зафиркова, 
Димитър Трайчев, Искра Трайкова-Кулешова, Димитър Дачев, Рада Люис, Катрин Ефтимова, Александрa Желязкова, Христо Христов, Славяна Иванова, Даниел Котоманов.

Дом на архитекта

Откриване: 7 септември, 18,00 часа

Интерактивна изложба от работилница "Усети града"

Начало - 19.10.2017    Край - 31.10.2017

Представяне в Социалната чайна, откриване 19,30 часа.

Изложба живопис на Маргарита Войнова

Начало - 19.10.2017    Край - 30.10.2017

Икономически университет - Варна, зала "Академика".

Откриване: 17 октомври, 18,00 часа.

Изложба "И стих, и песен" във Варненската библиотека

Начало - 19.10.2017    Край - 30.10.2017

Изложбата представя популярни и обичани български песни от различнипериоди – ноти, плочи, дискове и снимки на изпълнителите. Авторите на текстоветеса любими български поети, чиито стихове са останали в душите и сърцата набългарите със своята красота, мелодичност и съдържателност.

Фоайе на Регионална библиотека "Пенчо Славейков", основна сграда

Изложба "30 от 70 - Иван Ненков колекционерът"

Начало - 19.10.2017    Край - 08.11.2017

Изложба с творби от личната колекция на Иван Ненков в Градската художествена галерия.

"Св. Лука" - годишна изложба на Сдружението на варненските художници

Начало - 19.10.2017    Край - 05.11.2017

Градска художествена галерия, откриване 18,00 часа.

Изложба в нова зала към Музей "Георги Велчев"

Начало - 19.10.2017    Край - 26.10.2017

Изложба на 31 художници в нова изложбена зала в двора на музей "Георги Велчев".

Обща изложба в Галерия "Ави"

Начало - 19.10.2017    Край - 30.10.2017

Обща изложба с участието на Христо Христов (скулптура, живопис), Стоян Цанев, Красимира Генова, Надежда Гущерова, Светлин Ненов и други.

"Малкото пони - филмът" - анимация

Начало - 20.10.2017    Край - 22.10.2017

Филм на САЩ и Канада.

Фестивален комплекс, зала „Европа" - 14 ч. и 16 ч.

"Атила" от Джузепе Верди

Начало - 20.10.2017    Край - 20.10.2017

Спектакъл на Варненската опера. Режисьор Деян Миладинович.

19,00 часа.

"Прекрасните дни в Аранхуез" - филм на Вим Вендерс

Начало - 20.10.2017    Край - 23.10.2017

В ролите: Реда Катеб, Софи Сьомен, Йенс Харцер, Петер Хандке, Ник Кейв

Фестивален комплекс

20 октомври - зала 6 - 18 ч.
23 октомври - зала 6 - 20 ч.


"Това е само краят на света" - филм на Ксавие Долан

Начало - 20.10.2017    Край - 22.10.2017

В ролите: Гаспар Юлиел, Натали Бай, Марион Котийар, Венсан Касел, Леа Сейду

Фестивален комплекс

20 октомври – зала 6 – 20 ч.

22 октомври – зала 6 – 18 ч.

Дни на испанската култура във Варна

Начало - 20.10.2017    Край - 21.10.2017

Във връзка със 150-годишнината на Почетното консулство на Кралство Испания във Варна.

Фестивален комплекс

20 октомври –зала „Европа“ – 19 ч.

"Кралицата на Испания" – прожекция с вход свободен

21 октомври - зала „Европа“ – 16 ч.

Театрален спектакъл "Викове в морето" и концерт на ученици от IV ЕГ, вход свободен

Късометражен филм "Миграция на мислите" от Анита Кацарска.
Испанска музика в изпълнение на Дея и Теодора, ученички от IV ЕГ -  Варна

21 октомври - фоайе – 17 ч.

Награждаване отличените творби от фотоизложба „Съвременна Испания“

"Поезия без край" - филм на Алехандро Ходоровски

Начало - 21.10.2017    Край - 22.10.2017

В ролите: Адан Ходоровски, Бронтис Ходоровски, Памела Флорес, Алехандро Ходоровски, Леандро Тауб

Фестивален комплекс

21 октомври – зала 6 – 18 ч.

22 октомври – зала 6 – 20 ч.

"Сент Амур" - филм на Беноа Делепин и Гюстав Керверн

Начало - 21.10.2017    Край - 21.10.2017

Участват: Жерар Депардийо, Беноа Поелворд, Венсан Лакост, Селин Салет

Фестивален комплекс, зала 6, 18,00 часа.

21 октомври – зала 6  - 20 ч.

"Месец на село" от И. С. Тургенев

Начало - 21.10.2017    Край - 21.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров".

Сцена "Филиал", 18,00 часа.

"85 години проф. Марин Чонев" - концерт

Начало - 21.10.2017    Край - 21.10.2017

Концерт на хорова школа "Проф. Марин Чонев", оркестър и солисти на Държавна опера Варна, диригент Стефан Бояджиев.

Градска художествена галерия, 19,00 часа.

Филмов фестивал Sofia Biting Docs

Начало - 23.10.2017    Край - 26.10.2017

Фестивален комплекс, зала "Европа"

23 октомври, 18 ч.

"Култ" - САЩ, Боствана, Египет, Канада, Китай, Франция, Хаити, Индия, Израел, Япония, Кения, Ливан, Мадагаскар, Мианмар, Непал, Холандия, Пакистан,  Перу, Филипини, Полша, Русия, Саудитска Арабия, Сиера Леоне, Испания, Украйна,

Режисьор Томас Ленън

Над 40 филмови дейци от цял свят разказват вълнуващата история за едно пътешествие в търсене на вярата...

23 октомври, 20 ч.

"В света на Гивън" - САЩ-Австралия-Фиджи-Исландия-Ирландия-Израел-Маршалови острови-Мароко-Непал-Нова Зеландия-Перу-Сенегал-ЮАР-Тайланд,

Режисьор Джес Бианки

Семейство Гудуин са сърфисти и живеят на остров Кауай, част от Хавайския архипелаг. Предстоят им 14 месеца далеч от дома, 6 континента и 15 държави. С тях пътешества и 6-годишният им син Гивън.

24 октомври, 18 ч.

"Открий отново Индия" - Индия,

Режисьори Мийнал Диксит, Томас Джон

24 октомври, 20 ч.

"Пожелай ме, ако можеш" - Чехия,

Режисьор Дагмар Смржова

Филм за интимния свят на хората със специални потребности.

25 октомври, 18 ч.

"В очакване на Бионсе" - Бразилия

Режисьори Пауло Сезар Толедо, Абигейл Спиндел

25 октомври, 20 ч.

"Майкъл Алиг: свръхдоза слава" – САЩ

Режисьор Рамон Фернандес

26 октомври, 18 ч.

"Не ми бъркай в здравето!" - САЩ

Режисьори Кип Андерсън, Кийган Кън

26 октомври, 20 ч. – дискусия след филма

"Свободен час" - Германия, Израел, Великобритания,

Режисьор Маргарете Хенце, Ювал Цафрир

Концерт на представителния духов оркестър на ВМС

Начало - 23.10.2017    Край - 23.10.2017

Концерт пред Фестивалния комплекс, 17,- 17,30 часа.

Юбилейна изложба на Румен Рашев

Начало - 23.10.2017    Край - 06.11.2017

Изложбата включва рисунки, създадени в периода 2002  -2017 г.

Градска художествена галерия, откриване - 23 октомври, 18,00 часа.

"Комичната илюзия" - комедия от Пиер Корней

Начало - 23.10.2017    Край - 23.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров".

Сцена "Филиал", 19,00 часа.

Прожекция на документален филм от платформата "КинеДок"

Начало - 24.10.2017    Край - 28.11.2017

24 октомври, 19:00 ч., Социалната чайна - „Краят на света“ (Полша, 2015)

31 октомври, 19:00 ч., Социалната чайна - „Кино, любов моя“ (Румъния, 2015)

7 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Висши заповеди“ + „Онези“ (Унгария, 2013/2016)

14 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Чичо Тони, Тримата глупаци и ДС“ (България, 2014) - гостуват режисьорите Мина Милева и Весела Казакова

21 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Пара над реката“ (Словакия, 2015)

23 ноември, 15:00 ч., Читалище „Васил Левски“ - „Кеймбридж“ (България, 2015)

23 ноември, 16:15 ч., Читалище „Васил Левски“ - „5-ти октомври“ (Словакия, 2016)

23 ноември, 19:00 ч., Рубик Арт Център - „Негодно за консумация“ (Норвегия, 2017) - гостува режисьорът Киеран Колле

28 ноември, 19:00 ч., Социалната чайна - „Кралицата на тишината“ (Полша, 2014)

Концерт в памет на пианистката Анна Върбанова

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

С участието на Арсений Арсов (тенор), Иво Бонев (пиано), Йосиф Радионов (цигулка), Фридеман Риегер (пиано), Станислава Марчева (мецосопран), Станислав Димитров (пиано), Дориана Чакърова (пиано)

Програма: произведения на Моцарт, Брамс, Шуберт, Шуман, Рахманинов, Панчо Владигеров и други.

Градска художествена галерия, 18,30 часа.

"Прелестите на изневярата" - комедия от Валентин Красногоров

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров". Режисьор Костадин Бандутов.

Сцена "Филиал", 19,00 часа.

"Риголето" от Джузепе Верди

Начало - 24.10.2017    Край - 24.10.2017

Спектакъл на Варненската опера, 19,00 часа.

"Мамма миа" - мюзикъл по песните на АББА

Начало - 25.10.2017    Край - 25.10.2017

Спектакъл на Варненската детско-юношеска опера, 19,00 часа.

Изложба скулптура и рисунка на Пламен Аврамов

Начало - 25.10.2017    Край - 07.11.2017

Градска художествена галерия.

Откриване: 25 октомври, 18,00 часа.

"Госпожа Стихийно бедствие" - комедия от Алдо Николай

Начало - 26.10.2017    Край - 27.10.2017

Режисьор: Николай Атанасов - Шуши

С участието на: Стоянка Мутафова, Ирен Кривошиева и Николай Атанасов - Шуши.

Драматичен театър, Основна сцена, 19,00 часа.

"Кавказкият тебеширен кръг" от Бертолд Брехт

Начало - 26.10.2017    Край - 26.10.2017

Спектакъл на ДТ "Стоян Бъчваров". Режисьор Маргарита Младенова.

Основна сцена, 19,00 часа.

Рубрики

Реклама

Джаз Рисунки
Преводи
Рубрики:
Пещерата на щастието
С разум и сърце
Намерени в превода
Триумф на сетивата
За ценители
Пуканки
Подиум